VIEŠVILĖS VALSTYBINIS GAMTINIS REZERVATAS TAURAGĖJE MINĖJO 35-IŲ METŲ ĮSTEIGIMO JUBILIEJŲ
Tauragėje vyko Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato jubiliejui skirtas renginys.
Šiemet kartu su Lietuvos nacionaliniais parkais Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas mini 35-ių metų įkūrimo jubiliejų.
Šia proga birželio 17 d. Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko specialus renginys visuomenei.
Renginio metu Viešvilės rezervato atstovai susirinkusius artimiau supažindino su rezervato vertybėmis ir istorija, taip pat plačiau papasakojo apie žmogaus poveikį rezervato raidai ir jo būklei.
Vakaro metu publika turėjo galimybę pasimėgauti ir akustinės muzikos garsais. Savo muzikinius pasirodymus renginio dalyviams dovanojo dainuojamosios poezijos atlikėjai Domas Ročka ir Karolis Rupkus.
Šventinio vakaro metu rezervato darbuotojai publiką pakvietė sudalyvauti ir smagioje viktorinoje, kurios metu dalyviai turėjo galimybę praplėsti žinias apie Viešvilės rezervatą ir gyvąją gamtą. Viktorinos dalyviai buvo apdovanoti specialias prizais –garso įrašais su rezervato paukščių balsais ir knygomis apie Viešvilės gamtinį rezervatą. Taip pat kiekvienam renginio dalyviui buvo įtektais ir nedidelis suvenyras – Lietuvai svarbaus ir reto paukščio kurtinio plunksna.
Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas oficialiai buvo įkurtas 1991 m. balandžio 23 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nutarimu. Lietuvoje yra itin nedaug tokių išlikusių vietų su civilizacijos beveik nepaliesta laukine gamta ir tūkstantmečius menančiais pelkynais. Tad Tauragės ir Jurbarko rajonų teritorijose esantis Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas šiandien yra labai svarbus Lietuvos biologinės įvairovės lobynas, kuriame savo namus randa įvairios žvėrių, vabzdžių, paukščių, retų augalų ir kitokios gyvūnijos bei augalijos rūšys.





























